Plovoucí podlahy

Název plovoucí podlahy je často zaměňován s naprosto odlišným typem podlah, které nesplňují základní požadavky pro toto označení. Správné plovoucí podlahy nejsou přidělané k podkladní vrstvě a tím působí, že “plavou”. Odtud je přenesen i název.

Výhody

U pokládky nedochází k morkým procesům, protože lamely se k sobě připevňují zámky. Není třeba nikde nic lepit a tím vzniká výhoda, že plovoucí podlahy se dají rozebrat a znovu použít.

Pro zajištění funkčnosti se podlaha pokládá na kročejovou izolaci. Tím získává dobrou izolaci proti roznášení hluku a částečně proti ztrátám tepla. Svojí skladbou a vlastnostmi nepůsobí studeně.

Jsou velice jednoduché na údržbu. Pomocí vlhkého mopu a speciálního přípravku setřete všechny nečistoty a prach. Na druhou stranu je velice náchylná na mechanické poškození. Jednoduše se do ní udělají viditelné rýhy nebo při pádu ostrého předmětu i díry. Celá podlaha jde zbrousit a tím se navrátí původní vzhled.

Na co si dát pozor

Nejsou vhodné do vlhkých prostorů jako jsou koupelny. Nedoporučuje se ani pokládka na podlahové topení. Nevyplácí se je používat vysoce namáhaných prostorů.